KRUG na prijatelstvo- nie vo nashiot KRUG !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AЛГИТЕ- лековити жив воден цвет од Чудесното Калматско Езеро.

Go down

AЛГИТЕ- лековити жив воден цвет од Чудесното Калматско Езеро. Empty AЛГИТЕ- лековити жив воден цвет од Чудесното Калматско Езеро.

Пишување  Aqua Source Вто Мај 12, 2009 1:03 am

Шампион во однос на сите други храни според содржината на витаминот Б12 и многу други.Б12 најзначајниот витамин за крвната слика, со многу поголема протеинска вредност од месото. Идеално за вегетаријанци. Необично богата со ензими, витамини, ко-фактори и други биологични активни супстанци, како фикопигменти, природни антиоксиданти и многу други хранливи состојки. Значи, содржи радиопротективни (оние кои штитат од радијација) и антикарциногени (штитат од рак) својства, покажува благотворен ефект врз промената на материите и врз работата на сите органи и системи и е првокласен тонизатор и регулатор на психо невро-ендокриниот- иммун систем (т. н.ПНЕИ - систем). АФА алгата има благотворното дејство врз нервниот систем, мозокот и психата. Според Габриел Казанс, водечки специјалист по холистичка медицина од САД, АФА ја совладува депресијата, ја подобрува концетрацијата и издржливоста на умот, ги стимулира творечките способности и ја развива десната хемисфера, сфера на артистички и творечките способности. Природно, многу подобро е да се сочуваат и да се јакнат меморијата и концентрацијата, отколку човечкиот мозок да се лекува од дегенеративни болести, особено кога се знае колку е оптоварен од стрес, неотспивање, пушење, замор...

Се препорачува за:
- јакнење на ПНЕИ системот
- регулирање на тежината и холестеролот
- зајакнување на кардиоваскуларниот систем
- подобрување на состојбата на органите за варење
- природното чисење од токсини, отпад и радијација
- намалување опасноста од тумори
- продолжување на животот
- еликсир на младоста

Се препорачува за:
- луѓе во стресни состојби
- студенти и ученици за време на испити
- анемии, недостаток на Б12 и железо
- бремени жени
- деца со застој во нервно- психичкиот развој, церебрална парализа
- по прележан мозочен удар
- епилепсија
- деменција
- болест на Алцхајмер

мене ова ми е секој дневна навика(Алгите со идеален состав,идеална природа)

(во Афа алгата )

Минерли: бор, калциум, хлор, кобалт, бакар, хром, флуор, Германиум, јодни комплекси, железо, манган, магнезиум, молибден, никел, фосвати, калиум,, селен, силициум, содиум, калај, титан, ванадиум, цинк

Витамини- природен(најквалитетен): витамин Ц,Б12, Б1, Б5, Б6, Б2, Е, ниацин, фолна киселина, бетакаротин оптимално потребни и избалансирани според односо човек(природа) со производ(природа)

Есенцијални аминокиселини-изолеуцин, левцин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан, валин

Неесенцијални аминокиселини-аланин, аргинин, аспарагин,
аспаргинска киселина, цистин, глутамин, глутаминска киселина, глицин, хистидин, пролин, серин, торозин.

Масни киселини- линолонска, линоленска, олеинска, палмитинска, палмитолинолска, стеаринска итн.

Здрави Протеини: 58.3% рекордер во протеинска вредност итн.
Алгата е совршена за Човекот, а човекот е совршен само ако ги користи благовредните полезности кои ни ги нуди алгата.
(нејзиниот комплетен состав содржи многу амино киселини, неесенцијални аминокиселини, витамини, минерали, масникиселини оптимално потребни за нашите дневни потреби(идеално избалансирани состојки) кои можете и сами да ги проверете. Квалитетниот состав ни кажува се!!!!!!!!!!!! Анализа е извршена од Microsearch Labaratories Ltd.
Aqua Source
Aqua Source

Број на мислења : 3
Join date : 2009-05-12

http://www.aquasource.net.mk

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот