KRUG na prijatelstvo- nie vo nashiot KRUG !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nashata Tatkovina Republika Makedonija

Go down

Nashata Tatkovina Republika Makedonija Empty Nashata Tatkovina Republika Makedonija

Пишување  Darko Donchev Вто Фед 19, 2008 6:48 pm

Jas kako gordo Makedonche na nashata Takovina, zadovolstvo mi prestavuva da go iskazam moeto mislenje vo odnos na nashite kvaliteti Makedonski,nashata Internacionalna poznanost, po nashata Isotirija na koja odsekogash gordo ke se custvuvam. Iako sum vo Tugina zaminat,samo edno ke bide jasno kazano za mojata tatkovina...Zemja koja sto gi nosi zoltata i crvenata boja, boi vmetnati na nasheto zname od ljubov! Ke kazam za sekoja podetalno koja na sto me asocira od samata ljubov koja sto ja custvuvam prema mojata tatkovina Republika Makedonija, atoa sledi vaka:

Zolta: boja na sonceto koe sto sekogash jasno sveti nad nashata takovina, boja koja go evoluira nasheto opshtestvo vo sekoj domen od nego, boja koja go probiva nasheto nevino lice na Internacionalno nivo.

Crvena: boja na nashata krv MAKEDONSKA,boja na ljubovta zatemelena vo nashite srce koja sto nikogash nema da iscezne, boja na trudoljubivosta,na optimizamot koj sto vlade vo MAKEDONSTVOTO,boja koja ne pravi sekogash gordi od samata ljubov.

Da!!! ovie dve boi se temel na Makedonskata sueverenost,temel koj vechno ke ostane ne pomrdnat od negovata polozba.

Samo gordi na nashata TATKOVINA REPUBLIKA MAKEDONIJA !

REPUBLIKA MAKEDONIJA ZEMJA NA KOHERENTNOSTA

DA ZIVEE MAKEDONIJA !



______________________________________________________________________________________
REPUPBLIC OF MACEDONIA - Cradle of culture,Land of nature


Последната промена е направена од LAV на Вто Фед 19, 2008 8:50 pm. Мислењето е променето 3 пати.
Darko Donchev
Darko Donchev
Administrator
Administrator

Број на мислења : 23
Join date : 2008-02-18
Age : 37
Местолокација : Reims-France

https://krug.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот