Како го живееме нашиот живот, аспекти!

Go down

Како го живееме нашиот живот, аспекти! Empty Како го живееме нашиот живот, аспекти!

Пишување  Kiki2008painter on Нед Јун 22, 2008 6:16 pm

[justify] Секој човек во одредена мера си го одредува својот живот. Иако, некои работи не можат да се изменат, зашто она што ќе се случи никој не може да го запре, сепак човекот е тој кој одредува многу работи, како ќе се случуваат и по кој редослед. Барем надежта ја имаме, но како што гледав еден кинески цртан филм вели ,,треба да ја напуштиме надежда, зашто можеби ќе ни штети додека го поминуваме овој теснец и треба на сопствени сили да се потприме,,. Интересно! Сепак, надежта е единствено нешто што му останува на човекот, да се надева дека ќе биде онака како што сака иако се е однапред детерминирано, но заклучок мој е дека се е во рацете на човекот. Човекот во одредена мера сам управува со својата судбина, тоа право Господ Исус Христос му го дава, сам да си одлучи. Овие мои гледишта релативно да се сфатат. Тие се исклучиво мои субјективни ставови и мислења. Поздрав!!! Кики2008паинтер.

Kiki2008painter

Број на мислења : 7
Join date : 2008-05-25
Age : 39
Местолокација : Macedonia

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот