Што значи да се биде правник?

Go down

Што значи да се биде правник? Empty Што значи да се биде правник?

Пишување  Kiki2008painter on Саб Јун 21, 2008 4:24 pm

Правото е всушност способност или умешност да се толкуваат и применат законите. Не е чудно што постои и латинска изрека Quod capita tot opinions-Колку глави толку мислења. Не е лесно да се биде правник, цел живот учење.

Kiki2008painter

Број на мислења : 7
Join date : 2008-05-25
Age : 39
Местолокација : Macedonia

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот